Bazy implantologiczne pod cyrkon

System platform implantologicznych: Śruba przelotowa

STANDARDOWE POŁĄCZENIA

Firma IPD w swojej ofercie posiada 3 różne połączenia dedykowane platformom implantologicznym, aby zapewnić pełną kompatybilność:

 • Antyrotacyjna platforma dla pojedynczych uzupełnień. To połączenie ma równoległe ścianki wzmacniające retencje cementu oraz bardzo niski profil dla wyjątkowej estetyki, nawet w przypadku bardzo niskiego profilu wyłaniania.
 • Rotacyjna platforma dla standardowych wieloelementowych uzupełnień.
 • Rotacyjna platforma dla uzupełnień opartych na łącznikach Multi-unit. Kompatybilne z prostymi oraz kątowymi łącznikami.

Wszystkie 3 modele mają swoje łączniki do odlewania, markery do skanowania oraz swoje modele w bibliotekach implantologicznych CAD/CAM. Wszystkie mają wewnętrzny gwint w górnej części oraz otwór umożliwiający użycie śruby przelotowej.

Interfases-1200

ŚRUBA PRZELOTOWA DLA PLATFORM IMPLANTOLOGICZNYCH

IPD-KACI08V2-685

Przelotowa śruba została zaprojektowana do użytku razem z bazami implantologicznymi firmy IPD. Pozwala na połączenie bazy implantologicznej z protezą lub dowolnym łącznikiem bazy tytanowej używanej podczas procesu modelowania uzupełnienia protetycznego przy użyciu elementu do odlewania lub skan markera.

Śruba jest przelotowa wzdłuż swojej osi, co umożliwia przejście śruby implantologicznej celem przymocowania bazy implantologicznej do platformy implantu. Sprawdzenie szczelności można przeprowadzić bez przyklejania korony do bazy implantologicznej.

Ta nowa koncepcja znacznie upraszcza obecne procedury oraz metody pracy laboratorium protetycznego poprzez uniknięcie tymczasowego cementowania oraz wszystkich z tym związanych problemów. Śruba wykonana jest w anodowanego tytanu, grade 5, który jest w pełni biokompatybilny. Z tego powodu może być używana jako śruba stała, poprawiająca stabilność , wytrzymałość oraz niezawodność całej struktury.

Śrubokręt do Śruby przelotowej

System mocowania uzupełniony jest o śrubokręt, zaprojektowany specjalnie dla śruby przelotowej. Posiada bardzo użyteczny oraz ergonomiczny kształt. Jest bardzo łatwy w użyciu i umożliwia przytrzymanie śruby, aby ułatwić manipulacje.

Projekt oparty jest na krzyżowym śrubokręcie z pomniejszoną średnicą, w miejscu gdzie śruba jest umiejscowiona, co pomaga w naprowadzeniu śruby. Połączenie z uchwytem jest standardowe, kompatybilne z większością narzędzi dostępnych na rynku.

IPD-KACI09-1200

KOLEJNOŚĆ PRACY

 • Rysunek złożeniowy (od dołu do góry): analog implantu, proteza (łącznik odlewany lub marker do skanowania), platforma implantologiczna, śruba przelotowa i śruba implantologiczna.
 • Śrubokręt do śruby przelotowej: dokręcenie śruby przelotowej
 • Śrubokręt do śruby implantologicznej: Śrubokręt do śruby implantologicznej z łatwością przechodzi przez śrubę przelotową, aby można było przykręcić lub poluźnić śrubę implantologiczną.
 • Tymczasowe uzupełnienia bezcementowe: Korona jest mechanicznie przymocowana do platformy za pomocą śruby przelotowej. Nie ma potrzeby zastosowania klejów lub materiałów łączących podczas procesu lub krótkoterminowych prac tymczasowych.

secuencia-1000

KORZYŚCI

 • CAD-CAM: Proces skanowania odbywa się w laboratorium, a obróbka elementów jest uproszczona.
 • Mocowanie prac tymczasowych bez cementu: Brak użycia cementu podczas etapów wytworzenia oraz dopasowania.
 • Bez oksydacji: Z uwagi na brak potrzeby wygrzewania platformy/uzupełnienia w piecu w celu usunięcia tymczasowego cementu, nie ma oksydacji na powierzchni. Zachowana jest integralność wymiarowa oraz kolor, co prowadzi do wyjątkowych walorów estetycznych oraz precyzyjnym dopasowaniu platformy implantu.
 • Niższe koszty oraz krótszy czas: czas pracy oraz redukcja kosztów.
 • Bezpieczny system mocowania: Przelotowa śruba IPD wykonana jest z tytanu, grade 5, może być użyta jako bezpieczny system mocowania, jednocześnie pozostawiając otwór śrubowy wolny od dostępu materiału łączącego. Jednak w żadnym z przypadków nie może zastąpić cementu.

MONTAJE-TORNILLO-PASANTE-1000